Haberler

Sabit Elektronik Haberleşme Altyapı Ortak Kullanımı ve İş Birliği Protokolü İmza Töreni Gerçekleştirildi.

Sabit Elektronik Haberleşme Altyapı Ortak Kullanımı ve İş Birliği Protokolü İmza Töreni Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Bakanımız Sayın Ahmet Arslanın teşrifleriyle gerçekleştirildi.


Devamı

Yerli ve Milli baz istasyonu ULAK hizmete girdi

Ülkemizin ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK, Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN'ın himayelerinde, Kars Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle hizmete girdi.


Devamı

Gören Göz Cihazlarının Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Gören Göz Cihazlarının Dağıtım Töreni Bakanımız Sayın Ahmet Arslan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan Kaya'nın katılımları ile Bakanlığımız Konferans salonunda gerçekleştirildi.


Devamı

e-Devlet Alanında Müsteşar Yardımcıları Mayıs Ayı Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

e-Devlet Alanında Müsteşar Yardımcıları Mayıs Ayı Koordinasyon Toplantısı ; Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Sayın Hüsamettin GÜLHAN, Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof.Dr. Sayın Faruk BİLİR ve Bakanlığımız Müsteşar Yardımcısı Sayın Galip ZEREY‘in Başkanlıklarında Wyndham Otel’de Gerçekleştirildi


Devamı

ULAK'ın Son Testleri ve Kontrolleri Tamamlandı.

Türkiye'nin ilk Yerli ve Milli baz istasyonu ULAK'ın son testleri ve kontrolleri ASELSAN'ın Macunköy'deki fabrikasında yapıldı.


Devamı

KamuNet Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

KamuNet’in işleyişi ve gelişimi, idari ve teknik süreçleri hakkında bilgilendirmenin yapıldığı ve görüş alışverişinde bulunulduğu KamuNet Bilgilendirme Toplantısını Antalya’da Gerçekleştirildi


Devamı

Haberleşme Genel Müdürlüğü ile Open Networking Foundation (ONF) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İspanyanın Barcelona şehrinde düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi 2018'de, Haberleşme Genel Müdürlüğü ile Open Networking Foundation (ONF) arasında 5G ve yeni nesil iletişim teknolojileri konusunda işbirliği protokolü Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN’ın himayelerinde Genel Müdürümüz Sayın Ensar KILIÇ ve ONF İcra Direktörü Guru PARULKAR'ın imzalarıyla gerçekleşti.


Devamı

KamuNet Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

KamuNet Değerlendirme Toplantısı 150 Kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla Bakanlığımız konferans salonunda gerçekleştirildi.


Devamı

Ulusal AUS Strateji Belgesi Güncellemesi ve Eylem Planı Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Bakanlığımız tarafından “Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji Belgesi ve 2018-2020 Eylem Planı Hazırlama Projesi” kapsamında düzenlenen "Ulusal AUS Strateji Belgesi Güncellemesi ve Eylem Planı Çalıştayı" Antalyada gerçekleştirildi.


Devamı

Haberleşme Genel Müdürlüğü ile Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında Kamu Bilişim Merkezlerinin kurulmasına yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Kamu Bilişim Merkezlerinin kurulmasına yönelik işbirliği protokolü Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN’ın himayelerinde Genel Müdürümüz Sayın Ensar KILIÇ ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel sekreteri Sayın Hayrettin GÜNGÖR’ün imzalarıyla gerçekleşti.


Devamı

Ulusal Genişbant Stratejisi ve Eylem Planı (2017-2020) Tanıtımı Gerçekleştirildi.

Ulusal Genişbant Stratejisi ve Eylem Planı (2017-2020) Tanıtımı Sayın Bakanımız Ahmet ARSLAN’ın himayelerinde Sayın Genel Müdürümüz Ensar KILIÇ ve özel sektör, işletmeciler ile sivil toplum kuruluşlarından geniş bir katılımla gerçekleştirildi.


Devamı

e-Devlet Kapısının Yeni Arayüzünün Tanıtımı Gerçekleştirildi.

e-Devlet Kapısının Yeni Arayüzünün Tanıtımı, e-devlet Kapısı'nın hizmete girişinin 10. yılı dolayısıyla Bakanlığımızda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.


Devamı

Ulusal Siber Savunma 2017 Tatbikatı Ankara’da gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Ulusal Siber Savunma 2017 Tatbikatı 29 Kasım 2017 tarihinde Ankara’da Gerçekleştirildi.


Devamı

Ulusal AUS Stratejisi Güncellemesi ve Eylem Planı hazırlama projesi kapsamındaki Çalıştaylardan ikincisi olan “AUS Ekosistemi Stratejik Bakış Çalıştayı” Ankara’ da Gerçekleştirildi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından “AUS Ekosistemi Stratejik Bakış Çalıştayı” 14 Kasım 2017 tarihinde Ankara’ da gerçekleştirildi.


Devamı

Türk Keneşi Bilgi ve İletişim Teknolojileri İkinci Bakanlar Toplantısı Gerçekleştirildi.

Türk Keneşi Bilgi ve İletişim Teknolojileri İkinci Bakanlar Toplantısı Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN’ın Himayelerinde 9 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.


Devamı

Türk Keneşi Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) Çalışma Grubu Üçüncü Toplantısı İstanbul’da Gerçekleştirildi

Türk Keneşi Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) çalışma grubu üçüncü toplantısı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Haberleşme Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde 8 Kasım 2017 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi.


Devamı

Haberleşme Genel Müdürlüğü ve RACVIAC işbirliğiyle “Siber Güvenlik / Siber Güvenlik Projesinin Sürdürülmesi / Gelişmiş Eğitim Kursu” Antalya’da gerçekleştirildi.

26-27 Ekim 2017 tarihlerinde Antalya’da Haberleşme Genel Müdürlüğü - RACVIAC (Güneydoğu Avrupa Bölgesel Silahların Kontrolü, Doğrulama ve Uygulamaya Yardım Merkezi) işbirliğiyle “Siber Güvenlik / Siber Güvenlik Projesinin Sürdürülmesi / Gelişmiş Eğitim Kursu” düzenlendi.


Devamı

Genel Müdürümüz Ensar KILIÇ'a Yılın Bürokratı Ödülü Verildi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) tarafından gerçekleştirilen ASİAD Zirvesi’ne “Dijital Dönüşüme en çok Katkı veren Yılın Bürokratı” ödülüne layık görüldü.


Devamı

Ekim Ayı e-Devlet Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

e-Devlet çalışmalarına ilişkin koordinasyon ve izleme faaliyetlerine yönelik kurumlar arası bilgi paylaşımını artırmak, bürokrasiyi ve kırtasiyeciliği azaltmak, e-Devlet Zaman Planı çalışmalarını ve gelişmeleri takip etmek amacıyla 04 Ekim 2017 tarihinde 2017 yılı içinde 7.’sı düzenlenen koordinasyon toplantısı gerçekleştirilmiştir.


Devamı

Ulusal AUS Strateji Belgesi Güncellemesi ve 2018-2020 Eylem Planı Hazırlama Projesi Kapsamında “Yerel Yönetimler ve AUS Ekosistemi Paydaş Analiz Çalıştayı” Gerçekleştirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK BİLGEM arasında 03.07.2017 tarihinde yapılan sözleşme kapsamında İstanbul’ da “Yerel Yönetimler ve AUS ekosistemi Paydaş Analiz Çalıştayı” gerçekleştirilmiştir.


Devamı

İnternet ve Sosyal Medyada Türkçenin Kullanımının Artırılması Konulu Toplantı Gerçekleştirildi

İnternet ve Sosyal Medyada Türkçenin Kullanımının Artırılması konulu Toplantı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 20 Eylül 2017 tarihinde yaklaşık 40 kişinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi


Devamı

Eylül Ayı e-Devlet ve Siber Güvenlik Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

e-Devlet ve Siber Güvelik çalışmalarına ilişkin koordinasyon ve izleme faaliyetlerine yönelik kurumlar arası bilgi paylaşımını artırmak, bürokrasiyi ve kırtasiyeciliği azaltmak, e-Devlet ve Siber Güvelik Zaman Planı çalışmalarını ve gelişmeleri takip etmek amacıyla 07 Eylül 2017 tarihinde 2017 yılı içinde 6.’sı düzenlenen koordinasyon toplantısı gerçekleştirilmiştir.


Devamı

Ulak Yerli Baz İstasyonu Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Ulak Yerli Baz İstasyonu Bilgilendirme Toplantısı Müsteşar Yardımcımız Sayın Galip ZEREY Başkanlığında, Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Sayın Celal Sami Tüfekçi, Haberleşme Genel Müdürümüz Sayın Ensar KILIÇ ve konu ile ilgili diğer paydaşların katılımı ile Bakanlığımız toplantı salonunda gerçekleştirildi.


Devamı

Ağustos Ayı e-Devlet ve Siber Güvenlik Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Başbakanlık Müsteşarı Sayın Fuat OKTAY, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Sayın Suat Hayri AKA ‘nın katıldığı e-Devlet ve Siber Güvenlik Koordinasyon Toplantısı Bakanlığımız Konferans Salonunda Gerçekleştirildi.


Devamı

ULUSAL AKILLI ULAŞIM SİSTEMLERİ STRATEJİ BELGESİ GÜNCELLEMESİ VE 2018-2020 EYLEM PLANI HAZIRLAMA PROJESİ BAŞLANGIÇ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji Belgesi 2018-2020 Eylem Planı Proje Başlangıç Toplantısı, Mövenpick Hotel'de gerçekleştirildi.


Devamı

Gören göz projesi sözleşmesi imzalandı

41 ilde 5 bin görme engelli vatandaşımıza gören göz cihazlarının 2018'de bedelsiz olarak dağıtılacağı Gören göz projesi sözleşmesi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Haberleşme Genel Müdürlüğü Makamında imzalandı


Devamı

WIMAX Projesi devam sözleşmesi imzalandı

Elektronik Haberleşme Altyapısı olmayan Askeri birlik, köy, mahalle, mezra ve benzeri yerleşim yerlerine telefon ve internet altyapısının kurulması ve işletilmesine ilişkin devam sözleşmesi imzalandı


Devamı

Görme engellilere 5 bin gören göz cihazı dağıtılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Gören Göz Projesi Sözleşmesinin yarın imzalanarak çalışmaların başlatılacağını belirterek, "Proje kapsamında 41 ilde yaşayan 5 bin görme engellimize gören göz cihazlarını 2018'de bedelsiz olarak dağıtacağız ve görme engellilerimizin yaşamını kolaylaştıracağız." dedi.


Devamı

4.5G mobil genişbant internet hizmeti ekipmanlarının fabrika kabulleri Huawei/Shenzhen tesislerinde yapıldı

1799 adet yerleşim yerine mobil haberleşme altyapısının götürülmesi projesine 4.5G mobil genişbant internet hizmetinin ilave edilmesi amacı ile kurulumu yapılacak ekipmanların fabrika kabulleri muayene ve kabul komisyonu tarafından Huawei/Shenzhen tesislerinde gerçekleştirilmiştir.


Devamı

e-Devlet ve Siber Güvenlik Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Sayın Hüsamettin GÜLHAN ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Galip ZEREY'in Başkanlıklarında yapılan Toplantıda Bürokrasinin Azaltılması ve kamuda e-Dönüşüm, KamuNet, 2016-2019 Ulusal Siber Güvenlik Eylem Planı ve Ulusal Kamu Entegre Veri Merkezi ile ilgili bilgi alışverişinde bulunulmuştur.


Devamı

Mobil Altyapısı Olmayan Yerleşim Yerlerine Altyapı Kurulması ve İşletilmesi Sözleşmesi İmzalandı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN, Bakanlık Müsteşarımız Sayın Suat Hayri AKA, Bakanlık Müsteşar Yardımcımız Sayın Galip ZEREY, Haberleşme Genel Müdürümüz Sayın Ensar KILIÇ, Türk Telekom CEO’su Paul Doany ve Vodafone CEO’su Colman Deegan’ın Katıldığı imza töreni Bakanlık Konferans salonunda gerçekleşti.


Devamı