Haberler

Ulusal Genişbant Stratejisi Planı Hakkında Kamuoyu Görüşü Alınması

“Ulusal Genişbant Stratejisi ve Eylem Planı (2017-2020)” Taslağı kamuoyu görüşüne açılmıştır...


Devamı

Akıllı Şehir Projesi Kapsamında Kars’ta düzenlenen etkinliğe, Sayın Bakanımız Ahmet ARSLAN ve Haberleşme Genel Müdürü Sayın Ensar Kılıç katıldı

Sayın Bakanımız Ahmet ARSLAN Kars Akıllı Şehir Projesi kapsamında Kars Kültür Müdürlüğü’nde yaptığı basın açıklamasının ardından, Kars Valilik Binasında Yer Alan Akıllı Şehir Yönetim Merkezinin açılışını gerçekleştirdi.


Devamı

ULAK Baz İstasyonu Evrensel Hizmet Kullanımı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve operatörler tarafından deneyimlendi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından desteklenen ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı sahipliğinde geliştirilen ilk milli baz istasyonu ULAK’ın Evrensel Hizmet Kullanımı senaryosu, İstanbul Kurtköy’deki Netaş ArGe Yeni Nesil Haberleşme Sistemleri Laboratuvarı’nda deneyimlendi.


Devamı

Mesleki Yeterlilik Kurumu ile “e-Devlet Kapısı’na Hizmet Entegrasyonuna İlişkin Protokol” imzalandı.

Müsteşar Yardımcımız Sayın Galip ZEREY, Haberleşme Genel Müdürü Sayın Ensar KILIÇ, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sayın Adem CEYLAN ve TÜRKSAT Genel Müdürü Sayın Cenk ŞEN'in katıldıkları İmza Töreni Bakanlığımız Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi


Devamı

Çanakkale Zaferinin 102’inci Yıl Dönümü

Genel Müdürümüz Sayın Ensar Kılıç'ın 18 Mart Şehitler Günü Mesajı


Devamı

ISEDAK Ulaştırma Ve İletişim Çalışma Grubu 9. Toplantısı Ankara'da Yapıldı

"İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkelerde Genişbant İnternet Yaygınlığının Arttırılması" temasıyla gerçekleştirilen toplantıya Kurumumuzdan Genel Müdürü Yardımcısı Gündüz Şengül Başkanlığındaki heyet Katılmıştır


Devamı

e-Devlet ve Siber Güvenlik Konularında Bakanlık Birimlerini Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

Genel Müdürümüz Sayın Ensar KILIÇ'ın açılış konuşmasını yaptığı toplantı, Bakanlığımız konferans salonunda gerçekleştirildi.


Devamı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Genel Müdürlüğümüzde kutlandı.

Genel Müdürümüz Ensar Kılıç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, kadın personelimizle bir araya geldi.


Devamı

Barcelona GSMA Mobil Dünya Kongresinde, Bakanlığımız Heyeti, global operatör liderleriyle görüştü.

Bakanlığımızca düzenlenen ve Müsteşarımız Sayın Suat Hayri AKA başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Bakanlığımız Heyeti ve Global Operatörler Liderleri katıldı.


Devamı

ULAK Satış Sözleşmesi İmza Töreni gerçekleştirildi

Barcelona GSMA Mobil Dünya Kongresi'nde yapılan imza törenine, Bakanlığımız Müsteşarı Sayın Suat Hayri AKA katıldı.


Devamı

Haberleşme Genel Müdürlüğü ile Turkcell arasında Evrensel Hizmet Fonu kapsamında gerçekleştirilecek Kırsal Yerleşim Yerlerindeki 2G Hizmetlerinin 4,5G'ye Yükseltilmesi sözleşmesi imzalandı.

Sayın Bakanımız Ahmet ASLAN’ın himayelerinde, Genel Müdürümüz Sayın Ensar KILIÇ ve Turkcell Genel Müdürü Sayın Kaan TERZİOĞLU'nun imza attığı sözleşme ile 1799 kırsal noktaya 4,5 kalitesinde hizmet götürülecek.


Devamı

KKTC e-Devlet Projesi 6. Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

K.K.T.C. e-Devlet Projesi 6. Değerlendirme Toplantısı Müsteşar Yardımcımız Sayın Galip ZEREY başkanlığında gerçekleştirilmiştir.


Devamı

2016 – 2019 Ulusal e-Devlet Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında yapılan istişare toplantısı Bakanlığımızda gerçekleştirildi.

Müsteşarımız Sayın Suat Hayri Aka başkanlığında yapılan toplantıda, “2016 – 2019 Ulusal e-Devlet Stratejisi ve Eylem Planı“ kapsamında eylemlerin daha iyi bir şekilde gerçekleştirilmesine yönelik  kurumlar arası görev paylaşımı ve işbirliği hususları ele alındı.


Devamı

Akıllı Ulaşım Sistemleri İzleme ve Yönlendirme Komitesinin 3. Toplantısı 31 Ocak 2017 tarihinde Bakanlığımızda gerçekleştirildi.

Müsteşar Yardımcımız Sayın Galip ZEREY Başkanlığında, Haberleşme Genel Müdürümüz Sayın Ensar KILIÇ ile Komite üyeleri ve ilgili paydaşların katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, mevcut eylem planına dair gelişmeler komite üyeleriyle ve katılımcılarla paylaşıldı.


Devamı

Posta Hizmetleri Çalıştayı, 27-28 Ocak 2017 tarihlerinde, Antalya'da gerçekleştirildi.

Sayın Bakanımız Ahmet ARSLAN'ın talimatı üzerine Sayın Genel Müdürümüz Ensar KILIÇ'ın Başkanlığında 27-28 Ocak 2017 tarihlerinde Antalya'da geniş katılımlı "Posta Hizmetleri Çalıştayı" düzenlenmiştir.


Devamı

KKTC e-Devlet Programı Dijital İmza Lansmanı Yapıldı.

KKTC e-Devlet programı dijital imza lansmanı 20 Ocak 2017 tarihinde, "kamuda dijital çağ başlıyor" sloganıyla gerçekleştirildi.


Devamı

Estonya’da Siber Güvenlik alanında işbirliğine yönelik temaslar gerçekleştirildi.

Bakanlığımız Müsteşar Yardımcısı Sn. Galip ZEREY ve Haberleşme Genel Müdürü Sn. Ensar KILIÇ beraberindeki heyet 16 Ocak 2017 tarihinde başkent Tallinn’de görüşmelerde bulundu.


Devamı

Bakanlığımız ile Milli Savunma Bakanlığı arasında Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında işbirliği konulu bir toplantı gerçekleştirildi.

Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN ve Milli Savunma Bakanı Sayın Fikri ışık'ın katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda, Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında işbirliğine yönelik bir dizi protokol imzalandı.


Devamı

İnternet Geliştirme Kurulu, yeni dönem ilk toplantısı, 15 Aralık 2016 tarihinde Bakanlığımızda gerçekleştirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Sayın Suat Hayri AKA başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, kurul başkanı ve üyeler katıldı.


Devamı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN, İran Haberleşme ve İletişim Teknolojisi Bakanı Mahmud Vaizi ile bir araya geldi.

İki ülke arasında Bilgi ve iletişim konusunda iş birliğinin konuşulduğu toplantı, 13 Aralık 2016 tarihinde, başkent Tahran’da gerçekleştirildi.


Devamı

TASIM (Trans-Eurasian Information Super Highway – Trans Avrupa Süper Bilgi Otoyolu) Projesi Toplantısı Bakü'de yapıldı.

9.11.2016 tarihinde Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN ve Azerbaycan, Kazakistan, Çin’den mevkidaşları ile ITU Genel Sekreterinin de katılım sağladığı TASIM (Trans-Eurasian Information Super Highway – Trans Avrupa Süper Bilgi Otoyolu) projesi toplantısı, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleştirilmiştir.


Devamı

Türk KENEŞİ Bilgi ve İletişim Teknolojileri 1’inci Bakanlar Konferansı gerçekleştirildi.

Türk KENEŞİ Bilgi ve İletişim Teknolojileri 1’inci Bakanlar Konferansı; Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, Azerbaycan Haberleşme ve Yüksek Teknoloji Bakanı Ramin Guluzade, Kazakistan Enformasyon ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Alan Azhibayev ve Kırgızistan Enformasyon Teknolojileri ve Haberleşme Devlet Komitesi Başkanı Bakyt Sharshembiev liderliğinde 29.11.2016 tarihinde, Bakü’de gerçekleştirilmiştir.


Devamı

Türk KENEŞİ Bilgi ve İletişim Teknolojileri Çalışma Grubu Toplantısı gerçekleştirildi.

28.11.2016 tarihinde, Bakü’de yapılan Bilgi ve İletişim Teknolojileri Türk KENEŞİ Çalışma Grubu toplantısına Genel Müdürümüz Sayın Ensar KILIÇ başkanlığında bir heyet tarafından katılım sağlanmıştır.


Devamı

Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı Çalıştayı ile KamuNet Projesi Tanıtım Etkinliği Gerçekleştirildi.

Söz konusu etkinlik, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan'ın himayelerinde, 23 Kasım 2016 tarihinde, Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından, JW Marriott Hotel’ de düzenlendi.


Devamı

Türkiye ve G.Kore Heyetleri Arasında e-Devlet Konusunda “BİT İşbirliği” Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Türkiye ile Güney Kore 6.”BİT İşbirliği” kapsamında, e-Devlet alanında geniş katılımlı bir çalıştay gerçekleştirildi. e-Devlet alanında tecrübe paylaşımı ve gelecek öngörülerinin paylaşıldığı çalıştayda, iki ülke arasında işbirliği konuları görüşüldü.


Devamı

Bakanlığımız ve Estonya Cumhuriyeti Ekonomik İşler ve Ulaştırma Bakanlığı arasında bilgi ve tecrübelerin paylaşımı kapsamında, 18.11.2016 tarihinde bir toplantı gerçekleştirildi.

Bakanlığımız ve Estonya Ekonomik İşler ve Ulaştırma Bakanlığı arasında bilgi ve tecrübelerin paylaşımı kapsamında Bakanlığımızdan Müsteşar Yardımcısı Galip ZEREY, Haberleşme Genel Müdürü Ensar KILIÇ ve çalışma ekibi, Estonya Cumhuriyeti Ekonomik İşler ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan da Müsteşar Yardımcısı Ahti KUNINGAS ve ekibinin katılımıyla, 18.11.2016 tarihinde bir toplantı gerçekleştirilmiştir.


Devamı

KKTC`deki projeler bir an önce bitecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve beraberindeki heyet bir dizi temaslarda bulunmak ve bazı yatırımları yerinde incelemek için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne geldi.


Devamı