Haberler

3. IPv6 Konferansı BTK’da Yapıldı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ulusal IPv6 Konferansı’nda sektörde yaşanan gelişmeler masaya yatırıldı.


Devamı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılarından ASELSAN’a Ziyaret

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları Dr. Ömer Fatih Sayan, Selim Dursun ve Enver İskurt, ASELSAN’ı ziyaret etti.


Devamı

USOM'a idari para cezası kesme yetkisi verildi

BTK bünyesinde bulunan USOM'a, siber güvenlikle ilgili gerekli tedbirleri almayan firmalara yönelik bin liradan 1 milyon liraya kadar para cezası verme yetkisi verildi.


Devamı

E-Ticaret'in uzmanları Bakü'de bir araya geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan Bakü E-Ticaret Forumu-2018 etkinliğine katılarak Türkiye’nin BİT ve e-ticaret alanındaki çalışmaları hakkında bilgiler verdi.


Devamı

Çamlıca Televizyon Kulesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları Dr. Ömer Fatih Sayan ve Enver İskurt Çamlıca televizyon kulesini ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.


Devamı

Sabit Elektronik Haberleşme Altyapı Ortak Kullanımı ve İş Birliği Protokolü İmza Töreni Gerçekleştirildi.

Sabit Elektronik Haberleşme Altyapı Ortak Kullanımı ve İş Birliği Protokolü İmza Töreni Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Bakanımız Sayın Ahmet Arslanın teşrifleriyle gerçekleştirildi.


Devamı

Yerli ve Milli baz istasyonu ULAK hizmete girdi

Ülkemizin ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK, Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN'ın himayelerinde, Kars Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle hizmete girdi.


Devamı

Gören Göz Cihazlarının Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Gören Göz Cihazlarının Dağıtım Töreni Bakanımız Sayın Ahmet Arslan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan Kaya'nın katılımları ile Bakanlığımız Konferans salonunda gerçekleştirildi.


Devamı

e-Devlet Alanında Müsteşar Yardımcıları Mayıs Ayı Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

e-Devlet Alanında Müsteşar Yardımcıları Mayıs Ayı Koordinasyon Toplantısı ; Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Sayın Hüsamettin GÜLHAN, Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof.Dr. Sayın Faruk BİLİR ve Bakanlığımız Müsteşar Yardımcısı Sayın Galip ZEREY‘in Başkanlıklarında Wyndham Otel’de Gerçekleştirildi


Devamı

ULAK'ın Son Testleri ve Kontrolleri Tamamlandı.

Türkiye'nin ilk Yerli ve Milli baz istasyonu ULAK'ın son testleri ve kontrolleri ASELSAN'ın Macunköy'deki fabrikasında yapıldı.


Devamı

KamuNet Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

KamuNet’in işleyişi ve gelişimi, idari ve teknik süreçleri hakkında bilgilendirmenin yapıldığı ve görüş alışverişinde bulunulduğu KamuNet Bilgilendirme Toplantısını Antalya’da Gerçekleştirildi


Devamı