Akıllı Şehir Projesi Kapsamında Kars’ta düzenlenen etkinliğe, Sayın Bakanımız Ahmet ARSLAN ve Haberleşme Genel Müdürü Sayın Ensar Kılıç katıldı

Sayın Bakanımız Ahmet ARSLAN Kars Akıllı Şehir Projesi kapsamında Kars Kültür Müdürlüğü’nde yaptığı basın açıklamasının ardından, Kars Valilik Binasında Yer Alan Akıllı Şehir Yönetim Merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Kars Akıllı Şehir Projesi kapsamında Kars'ta bir etkinlik düzenlenmiştir. Kars kültür müdürlüğü ve Kars valilik binasında gerçekleştirilen ve Protokol konuşmasını Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN’IN yaptığı etkinliğin açılış Konuşmalarını Genel Müdürümüz Sayın Ensar Kılıç, Türk Telekom Genel Müdürü Sayın Paul Doany ve Kars Valisi Sayın Rahmi Doğan yapmıştır.

Genel Müdürümüz Sayın Ensar KILIÇ açılış konuşmasında ;  "Bilgi ve iletişim teknolojileri geliştikçe ihtiyaçlar da aynı oranda artmaktadır. Sayın Bakanımızın himayeleri ile Kars Valiliği ve Türk Telekom’un katkılarıyla Kars Akıllı Şehir Projesinin ilk fazını tamamladık. İlk fazda Kablosuz İnternet, Akıllı Güvenlik (BuluTT Göz), Akıllı Aydınlatma Sitemi, Bilgilendirme Kioskları, Akıllı Kavşak, Sesli Adımlar, Mobil Uygulama ve Akıllı Şehir Yönetim Merkezi projelerini gerçekleştirdik. İkinci fazda da bunları çeşitlendireceğiz.”   ifadelerine yer verirken ilk fazdaki işbirliklerinin daha da artarak devam etmesi gerektiğini belirtti.

Kars Kültür Müdürlüğünde Sayın Bakanımız akıllı şehir konseptiyle ilgili olarak yaptığı Konuşmasında;

  • Akıllı Şehirler ve Kars Akıllı Şehir Projesi
  • İnternetle Hayat Kolay Projesi
  • Sabit Genişbant İnternetin Yaygınlaştırılması Projesi
  • Fiberkent Dönüşüm Projesi

konularına değinmiştir.

Sayın Bakanımız konuşmasında ; Daha yaşanabilir kentler oluşturmak amacıyla ülkemizdeki tüm şehirlerimizde olduğu gibi, Kars ilimizde de “akıllı” dönüşümlere ihtiyaç duyulduğunu ve bu doğrultuda proje ile birlikte Kars ilimizin bilgi ve iletişim teknolojileri ile donatılarak “Akıllı Şehir” olma özelliği taşırken vatandaşlarımızın yaşamlarını kalıcı olarak kolaylaştıran bir şehir olma özelliğine kavuşacağını ifade etmiştir.

Sayın Bakanımız bu proje kapsamında yapılan; Kablosuz İnternet, Akıllı Güvenlik (BuluTT Göz), Akıllı Aydınlatma Sitemi, Bilgilendirme Kioskları, Akıllı Kavşak, Sesli Adımlar, Mobil Uygulama hizmetleri ve açılışını yapacağı Akıllı Şehir Yönetim Merkezi konularına da yaptığı basın açıklamasında ayrıntılı olarak değinmiştir.

Kültür Müdürlüğünde yapılan basın açıklaması sonrasında Sayın Bakanımız Ahmet ARSLAN Kars Valilik Binasında bulunan Akıllı Şehir Yönetim Merkezi açılış törenini gerçekleştirmiş ve burada Bilgilendirme Kiosklarının, Kars Akıllı Şehir ile Sesli Adımlar Uygulamalarının tanıtım etkinliklerine katılmıştır.