Haberleşme Genel Müdürlüğü ile Turkcell arasında Evrensel Hizmet Fonu kapsamında gerçekleştirilecek Kırsal Yerleşim Yerlerindeki 2G Hizmetlerinin 4,5G'ye Yükseltilmesi sözleşmesi imzalandı.

Sayın Bakanımız Ahmet ASLAN’ın himayelerinde, Genel Müdürümüz Sayın Ensar KILIÇ ve Turkcell Genel Müdürü Sayın Kaan TERZİOĞLU'nun imza attığı sözleşme ile 1799 kırsal noktaya 4,5 kalitesinde hizmet götürülecek.

Evrensel Hizmet Kanunu Kapsamında nüfusu 500’ün altında olan ve mobil kapsama bulunmayan 1799 yerleşim yerine 2013 yılında kurulumu yapılmış olan GSM baz istasyonlarının 4.5G teknolojisine yükseltilmesi ve işletilmesine ilişkin Sözleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN’ın himayelerinde, Genel Müdürümüz Sayın Ensar KILIÇ ve Turkcell Genel Müdürü Sayın Kaan TERZİOĞLU tarafından imzalanmıştır.

Söz konusu proje ile coğrafi fark gözetmeksizin tüm vatandaşlarımızın en son teknoloji ile bilgiye erişimi sağlanacaktır.

Ayrıca bu projemizde, Bakanlığımız koordinasyonunda, Savunma Sanayii Müsteşarlığımız yönetiminde Aselsan, Netaş ve Argela tarafından Türk mühendislerince geliştirilen yerli ve milli 4.5G baz istasyonumuz “ULAK” ın kullanımı şart koşulmuştur.